RTU konsultē muitas jomas ekspertus no Kirgizstānas

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) Muitas un nodokļu katedru no 6. līdz 8. decembrim apmeklē Kirgizstānas Valsts muitas dienesta (State Customs Service) eksperti. Vizītes mērķis ir veicināt pieredzes apmaiņu muitas izglītības jautājumos un apgūt RTU SESMI pieredzi muitas izglītības jomā, kā arī konsultēties par vienotu muitnieku apmācības sistēmas izveidošanu un ieviešanu visās piecās Centrālāzijas valstīs – Kazahstānā, Turkmenistānā, Uzbekistānā, Kirgizstānā un Tadžikistānā.
Vizītes laikā 07.12. Narinkula Tagainazara Kizija nolasīja vieslekciju “Radiācijas kontroles sistēma robežkontroles punktos Kirgizstānā” muitas un nodokļu specialitātes studentiem. Vizīte notiek, pateicoties Eiropas Komisijas finansētajam starptautiskajam robežpārvaldības projektam BOMCA–9 piecās Centrālāzijas valstīs. BOMCA Projekta 9.posmu īsteno partneru konsorcijs Latvijas Valsts robežsardzes vadībā. Konsorcija sastāvā ir Latvijas Valsts robežsardze, Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts, Lietuvas Muitas departaments
un Starptautiskais migrācijas politikas attīstības centrs (ICMPD).