Asociētā profesora Māra Juruša vieslekcijas Brno Tehniskajā universitātē

Muitas un nodokļu katedras asociētais profesors Dr.oec. M. Jurušs no 2018.gada 16. līdz 23.aprīlim Erasmus+ programmas ietvaros viesojās Brno Tehniskajā Universitātē. Vizītes laikā viņš lasīja lekcijas par nodokļu jautājumiem Ekonomikas un vadības fakultātes studentiem, iepazīstināja ar Latvijas nodokļu sistēmu, vadīja diskusijas par starptautisko nodokļu plānošanu un citiem aktuāliem jautājumiem.

Māris Jurušs aicina studentus izmantot Erasmus+ programmas piedāvātās apmaiņas iespējas Eiropas augstskolās, turklāt tas jādara studiju gados- laikā, kad mācības ir viena no dzīves prioritātēm.

Viena no izvēles iespējām studentiem ir apmaiņas studijas Brno Tehniskajā universitātē, ar kuru RTU ir noslēgts sadarbības līgums. Studenti var izvēlēties piemērotus kursus Brno Tehniskajā Universitātē angļu valodā. Ekonomikas un vadības fakultāte atrodas aptuveni pusstundu no pilsētas centra. Netālu no fakultātes ir arī studentu viesnīca, kas piedāvā naktsmītnes ar visām ērtībām par pieticīgu samaksu.

Brno tiek uzskatīta par studentu pilsētu, piedāvājot lieliskas iespējas gan mācīties, gan atpūsties. Kalnainā apkārtne un senā vēsture pievilina daudzus tūristus. Apkārtnē apskatāmas pilis, muzeji, parki, sens alu komplekss un daudz kas cits. Uz Brno ērti nokļūt caur Prāgu vai Vīni. Brno atrodas Eiropas vidū un no tās ērti nokļūt uz daudzām citām Eiropas pilsētām.

Sekojiet līdzi informācijai par pieteikšanos Erasmus+ gan ORTUS, gan RTU mājaslapā https://www.rtu.lv/lv/internacionalizacija/mobilitate/erasmus/erasmus-mobilitate-uz-programmas-valstim/studiju-mobilitate-programmas-valstis.

Informācija par Brno Tehnisko Universitāti atrodama šeit: www.vutbr.cz