Asoc.prof.Māra Juruša vieslekcijas universitāšu un riteņbraucēju pilsētā – Minsterē

Š.g. decembrī mūsu asociētais profesors Dr.oec. Māris Jurušs viesojās Minsteres Lietišķo zinātņu augstskolā (FH Münster), lai mācītu vācu studentus par starptautiskiem nodokļu jautājumiem, rēķinātu uzdevumus par nodokļiem Baltijas valstīs, apskatītu nodokļu jaunumus Eiropas Savienībā un diskutētu par dažādiem aktuāliem jautājumiem.
“Minstere ir kā magnēts”, saka Māris Jurušs, “Tā jau izsenis ir pievilkusi arī latviešus. Īpaši skaista tā ir Ziemassvētku laikā, kad visa pilsēta staro, kad tā ir pilna ar daudzajiem apmeklētājiem no dažādām apkārtnes vietām. Visi ir priecīgi un ik vakaru izbauda jauko atmosfēru Ziemassvētku tirgū, kas izpleties pa visu vecpilsētu.”
Minsterē atrodas Minsteres Latviešu centrs, kas vēsturiski izveidots kā ģimnāzija trimdas latviešiem. Latviešu centrs Minsterē joprojām uztur latvisko garu. Tā ir pulcēšanās vieta latviešiem uz dažādiem pasākumiem. Latviešu centrs piedāvā arī apmešanos studentiem.
Minsteri sauc par Vācijas riteņbraucēju galvaspilsētu, jo te visu cauru gadu ļoti daudzi cilvēki pārvietojas ar velosipēdiem. Turklāt Minsterē atrodas vairākas universitātes, un daudzi studenti iecienījuši velosipēdus. Arī pilsētas viesiem tiek piedāvāta ērta un izdevīga pilsētas velosipēdu noma pie pašas dzelzceļa stacijas. Īpaši ierīkotie veloceliņi ir droši un aizved uz pilīm un citām jaukām vietām pilsētas apkaimē.
Ceļot uz ārvalstīm ir labi, bet vēl labāk ir doties uz citām valstīm ar noteiktu mērķi. Šāds mērķis var būt jaunu zināšanu vai pieredzes iegūšana. To Māris Jurušs novēl visiem mūsu studentiem. Kāpēc gan lai tā nebūtu Vācija un Minsteres Lietišķo zinātņu augstskola? Turklāt RTU ir noslēgts sadarbības līgums ar Minsteres Lietišķo zinātņu augstskolu, un studenti ir laipni aicināti izmantot ERASMUS+ piedāvātās studiju mobilitātes iespējas. Vācu valodas nezināšana nav šķērslis, jo augstskola piedāvā lekcijas starptautiskiem studentiem arī angļu valodā. Arī ceļš no Rīgas uz Minsteri ir ērts un ekonomisks (caur Dortmundi ). Turklāt ir iespējas sarunāt naktsmītnes Latviešu centrā Minsterē.

Informācija par Minsteres Lietišķo zinātņu augstskolu www.fh-muenster.de

Informācija par Latviešu centru Minsterē: www.lcm.lv

Informācija par ERASMUS+ iespējām: https://www.rtu.lv/lv/internacionalizacija/mobilitate