Valdis Dombrovskis RTU lasīs lekciju par Eiropas monetārās savienības stiprināšanu

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta  (SESMI) absolvents Valdis Dombrovskis piektdien, 6. oktobrī, viesosies RTU, kur lasīs lekciju «Eiropas ekonomiskās un monetārās savienības stiprināšana». Lekcija notiks plkst. 11 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Pirms lekcijas norisināsies RTU Senāta sēde, kurā V. Dombrovskim svinīgi tiks pasniegts RTU Goda biedra diploms.

V. Dombrovska pārziņā EK ir eiro un sociālais dialogs, finanšu stabilitāte, finanšu pakalpojumi un kapitāla tirgu savienība. Lasot lekciju RTU, viņš pievērsīsies eiro un Eiropas monetārās savienības stiprināšanas jautājumiem, kas īpaši aktuāli kļuva pēc nesen pārdzīvotās pasaules finanšu un ekonomikas krīzes. Tā ir pierādījusi, ka Eiropas Savienībā ir nepieciešama lielāka stabilitāte un aizsardzība, ko iespējams īstenot, stiprinot valūtu un ekonomisko un monetāro savienību. EK ir sākusi diskusiju par Eiropas Savienības nākotni, īpašā pārdomu dokumentā izklāstot iespējamos ceļus virzībā uz ekonomiskās un monetārās savienības padziļināšanu un tās izveides pabeigšanu līdz 2025. gadam.

«Mums ir jāizmanto pašreizējās politiskās un ekonomiskās iespējas, lai izveidotu spēcīgu un labi funkcionējošu Eiropas ekonomisko un finanšu savienību, izvairoties no jaunas krīzes,» saka V. Dombrovskis. Par minētajiem jautājumiem viņš stāstīs lekcijā, uz kuru aicināti RTU studenti, mācībspēki un citi interesenti.

RTU lepojas ar savu absolventu V. Dombrovski un ir ievēlējusi viņu par RTU Goda biedru. Kā apliecinājumu tam RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis pirms lekcijas, Senāta svinīgajā sēdē, V. Dombrovskim pasniegs Goda biedra diplomu. Pēc lekcijas V. Dombrovskis iepazīsies ar RTU Dizaina fabriku un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes laboratorijām.

Par RTU Goda biedru ievēlē Latvijas un citu valstu zinātnes, izglītības, kultūras, sabiedriskos, tautsaimniecības un administratīvos darbiniekus, kuri sekmējuši universitātes būtisku attīstību. Atjaunotās Latvijas valsts laikā RTU Goda biedra statuss ir piešķirts tikai sešiem cilvēkiem — akadēmiķim Jānim Stradiņam, Cīrihes Federālās tehniskās augstskolas profesoram Konradam Ostervalderam, Ņujorkas štata universitātes Buffalo State viceprezidentam Voldemāram A. Innusam, Latvijas bijušajam Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas Padomes priekšsēdētājam Vilnim Rantiņam un tagad – Valdim Dombrovskim.