Svinīgi atvērta RTU SESMI asociētā profesora mācību grāmatu par nodokļiem

Klātesot kolēģiem, Valsts ieņēmuma dienesta amatpersonām un mediju pārstāvjiem, atvērta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta asociētā profesora Māra Juruša mācību grāmata «Nodokļi».
Grāmata «Nodokļi» izdota, lai palīdzētu studentiem un citiem interesentiem izprast nodokļu jēgu un apgūt nodokļu pamatus. Tā sniedz ieskatu nodokļu būtībā un nodokļu piemērošanas pamatprincipos, ietverot gan nodokļu teoriju, gan praktiskos jautājumus. Grāmatā tiek apskatīta arī Latvijas nodokļu sistēma. Tā kā normatīvo aktu regulējums mainās bieži, grāmatā «Nodokļi» izpratnes vajadzībām doti vispārīgi piemēri, kas palīdz pēc būtības saprast, kā tiek rēķināti nodokļi.
Grāmata paredzēta gan RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta studentiem, apgūstot studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», gan citiem Latvijas studentiem un interesentiem, norāda grāmatas autors M. Jurušs. Viņš ir veicis daudz pētījumu par aktuāliem nodokļu jautājumiem, sagatavojis publikācijas, kas iekļautas arī starptautiskajos zinātniskajos žurnālos. Šī ir nodokļu eksperta RTU asociētā profesora pirmā grāmata.
RTU ir vienīgā mācību iestāde Latvijā ar starptautiski akreditētu studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», kurā var iegūt augstāko izglītību muitas un nodokļu jomā. Unikālā studiju programma veidota sadarbībā ar Pasaules Muitas organizāciju un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu un muitas iestādēm. Tā ir pirmā pasaulē atzītā muitas un nodokļu administrēšanas studiju programma, ko sertificējusi Pasaules Muitas organizācija, un tā atbilst starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem. Šogad muitas izglītībai Latvijā aprit 25 gadi. RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūtā muitnieku apmācība notiek kopš 1994. gada, savukārt nodokļu speciālistu apmācība – kopš 2004. gada.