Žurnāls «iFinanses» sāk publicēt RTU studentu atziņas par tehnoloģiju attīstības radītiem izaicinājumiem nodokļu jomā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) Muitas un nodokļu katedra sadarbībā ar žurnālu par nodokļiem, grāmatvedību, darba un komerctiesībām «iFinanses» popularizēs studentu zinātniski pētniecisko darbību. 

Žurnāls «iFinanses» aizsācis jaunu rubriku «Nodokļu smilšu kaste», publicējot aktuālākās studentu atziņas par jau tuvā nākotnē sagaidāmajiem izaicinājumiem nodokļu jomā tehnoloģiju attīstības rezultātā. Jaunajā rubrikā studenti kopā ar RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes pasniedzējiem Justīnu Hudenko un Māri Jurušu dota iespēja dalīsies pārdomās par blokķēdēm, mākslīgo intelektu, digitālo identifikāciju, kolektīvo finansēšanu, čatbotiem, bezseguma naudu, viedlīgumiem un citām aktuālām tēmām. 

Raksti ir populārzinātniski, tie balstās RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Muitas un nodokļu katedra studentu projektos un noslēgumu darbos. J. Hudenko sadarbību ar «iFinanses» vērtē kā lielisku iespēju studentiem ar savu zinātniski pētniecisko darbību uzrunāt plašu profesionāļu auditoriju. Savukārt studentu izvēlēto tēmu aktualitāte apliecina universitātes spēju sagatavot darba tirgus prasībām atbilstošus jaunos speciālistus. 

Pirmajā rubrikas «Nodokļu smilšu kaste» rakstā J. Hudenko un M. Jurušs izvērtuši sarunu par darījumiem ar kriptovalūtām. Šis temats izvēlēts, jo studentiem par kibervalūtas jautājumiem ir liela interese, tie tiek aktīvi pētīti. Kā rakstā joko J. Hudenko un M. Jurušs, iespējams, tas ir iespaidīgo summu dēļ.    

Ar rakstu iespējams iepazīties šeit. 

RTU ir vienīgā mācību iestāde Latvijā ar starptautiski akreditētu studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», kurā var iegūt augstāko izglītību muitas un nodokļu jomā. Unikālā studiju programma veidota sadarbībā ar PMO un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu un muitas iestādēm. Tā ir pirmā pasaulē atzītā muitas un nodokļu administrēšanas studiju programma, kas saņēmusi PMO sertifikātu par atbilstību šiem standartiem. 

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes SESMI institūtā muitnieku apmācība notiek kopš 1994. gada, savukārt nodokļu speciālistu apmācība – kopš 2004. gada.