Muitas un nodokļu vēstures muzejs

muzejs-1Muitas un nodokļu vēstures muzejs atrodas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) ēkā, Kalnciema iela 6. 112.telpā (1.stāvā).
To 2008.gadā izveidoja RTU Muitas un nodokļu katedra sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par godu Latvijas valsts 90.gadadienai. Muzejs ir sabiedrībai pieejama izglītojoša un pētnieciska institūcija,  materiālās un nemateriālās kultūras vērtību krātuve par Latvijas Muitas un nodokļu vēst
uri no senākiem laikiem līdz mūsdienām. Muzejs ir RTU Sabiedrisko lietu daļas administratīvā pakļautībā, bet tā metodiskās darbības pārraudzību veic RTU Muitas un nodokļu katedra.
Muzejs piedāvā iepazīt ekspozīciju „Nodokļi un muita Latvijā”, kas stāsta:
par senākajiem maksājumu veidiem un to iekasēšanas kārtību;muzejs-2

  • par Latvijas Republikas nodokļu un muitas sistēmu no 1918. līdz 1940.gadam;
  • par nodokļiem un muitu no 1940. līdz 1990.gadam;
  • par atjaunotās Latvijas Republikas nodokļiem, muitu un to iekasēšanu;
  • par akcīzes precēm un kontrabandu.

Ekspozīcijā ir aplūkojama dažādu laiku vēsturiskie dokumenti, muitas formas tērpu kolekcija, iespējams noskatīties filmas par nodokļiem un muitu Latvijā un Eiropas Savienībā.
Viens no muzeja uzdevumiem ir veikt muzejā zinātniski izglītojošo un kultūras darbu, vadot pārskata un tematiskās ekskursijas, un sagatavot un vadīt lekcijas atbilstoši muzeja profilam. Muzeja telpās tiek organizētas nodarbības priekšmetā „Ievads specialitāte”.
Sīkāka informācija pa tālruni: 67089524; mob.: 29497722.

  • Fotogrāfiju autors: Eduards Lapsa